- محتویات اصلی صفحه

آموزش

خانه
اموزش
اشتغال، صنعت، تجارت
سلامت و امنیت
خانه و خانواده
  
پورتال استان آذربایجان غربی > آموزش > صفحات > Uni > P-Orumiye  

Web Part Page Title Bar image
S-Orumiye

دانشگاه پیام نور ارومیه

 

موقعيت جغرافيايي دانشگاه

 

دانشگاه پيام نور از نظر موقعيت جغرافيايي در محدوده مركزي شهرستان اروميه مركز استان آذربايجانغربي واقع شده‌است. اين دانشگاه در كنار ساير دانشگاههاي استان مانند اروميه و علوم پزشكي و آزاد اسلامي و دانشگاه جامع علمي و كاربردي و ساير مؤسسات آموزش عالي توانسته‌است در جهت ارتقاي سطح علوم و فنون نياز علاقه‌مندان و پويندگان علم و دانش را در اين خطه برآورده‌سازد و در اين مسير گامهاي مؤثري را بردارد. مسئولين دلسوز و كارآمد دانشگاه پيام نور همگام با ساير مؤسسات آموزش عالي در پيشبرد اهداف نظام جمهوري اسلامي در زمينه تامين نيروي انساني ماهر و متخصص و كارآمد نياز سازمانها و نهادهاي جامعه موفق بوده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

نماي عمومي و تاريخچه مركز اروميه

 

دانشگاه پيام نور اروميه با 27 سال سابقه فعاليت آموزشي خود را از سال 1356 تحت عنوان دانشگاه آزاد ايران سابق در دو رشته تحصيلي علوم بنيادي و علوم تندرستي شروع نمود. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و در اجراي مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سال 1359 به چندين دانشگاه و مؤسسه آموزش عالي ديگر ادغام گرديد. در ادامه روند آموزشي تحت عناوين مجتمع ادبيات و علوم انساني، دانشگاه علامه طباطبايي تغيير نام داده و نهايتاً در سال 1367  با نام دانشگاه پيام نور(آموزش از راه دور) دوره جديد فعاليتهاي آموزشي خود را با تاسيس چهار رشته تحصيلي زبان و ادبيات فارسي، علوم تربيتي، شيمي و رياضي آغاز كرد. در حال حاضر اين مركز در     رشته تحصيلي در دو گروه علوم انساني و علوم پايه و كارشناسي ارشد فعاليت مي‌نمايد و داراي دو ساختمان اداري و آموزشي، سالن آمفي‌تئاتر و آزمايشگاههاي رشته شيمي ، فيزيك و جغرافيا ، لابراتوار زبان و روانشناسي، كتابخانه و قرائتخانه خواهران و برادران مي‌باشد.

 برنامه‌هاي عمراني آينده

طبق برنامه‌ريزي رياست مركز اروميه برنامه‌هاي آتي اين مركز عبارتند از: ايجاد يك سالن ورزشي چندمنظوره و سرپوشيده ، تكميل فاز دوم ساختمان شماره 2  دانشگاه با مساحت         مترمربع شامل واحد كتابخانه و دفاتر اصلي دانشگاه و بخش اداري و ايز احداث رستوران دانشگاه، مسجد و فضاي فرهنگي به مساحت 700  مترمربع و مهانسرا و استادسرا مي‌باشد.

وب سایت :  http://www.umpnuac.com/urmia  • تعداد بازدید امروز
1
  • تعداد بازدید این هفته
13
  • تعداد بازدید این ماه
68
  • تعداد بازدید این سال
358
Powered By "Fara Rayane"
طراحی شده توسط فرا رایانه)